Oda do młodości II

Cel projektu

Zwiększenie możliwości zatrudnienia 60 osób młodych do 29 roku życia biernych zawodowo i/lub bezrobotnych (niezarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy) nieuczestniczących w kształceniu lub szkoleniu (tzw. młodzież NEET) z terenu powiatu bielskiego, hajnowskiego, siemiatyckiego i wysokomazowieckiego poprzez zastosowanie kompleksowej aktywizacji zawodowej wykorzystującej instrumenty i usługi rynku pracy służące indywidualizacji wsparcia, pomocy w określeniu ścieżki rozwoju zawodowego, nabyciu nowych kwalifikacji oraz zdobyciu doświadczenia zawodowego.

 Pomoc w ramach projektu skierowana jest do:

  • osób biernych zawodowo (85% uczestników projektu), które w danej chwili nie tworzą zasobów siły roboczej tzn. nie pracują i nie są bezrobotne.
  • osób bezrobotnych (15% uczestników projektu) pozostających bez pracy, gotowe do podjęcia pracy i aktywnie poszukujące zatrudnienia oraz niezarejestrowanych w urzędzie pracy
  • osób zamieszkujących powiaty: bielski, hajnowski, siemiatycki i wysokomazowiecki, przy czym udział osób zamieszkujących każdy powiatów będzie wynosił min. 15%.

W projekcie nie mogą uczestniczyć:

  • osoby zarejestrowane w Urzędzie Pracy,
  • osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru lub mianowania oraz spółdzielczej umowy o pracę, a także osoby zatrudnione na podstawie umów prawa cywilnego,
  • osoby prowadzące działalność gospodarczą,
  • rolnicy/domownicy ubezpieczeni w KRUS,
  • osoby uczestniczące w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych, jak również osoby uczestniczące w kształceniu na poziomie wyższym w formie studiów wyższych lub doktoranckich realizowanych w trybie dziennym,
  • osoby, które szkoliły się w okresie 4 tygodni przed przystąpieniem do projektu (tj. uczestniczyły w pozaszkolnych zajęciach finansowanych ze środków publicznych mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy),
  • młodzież z pieczy zastępczej opuszczająca pieczę (do roku po opuszczeniu instytucji pieczy)
  • matki opuszczające pieczę (do roku po opuszczeniu instytucji pieczy),
  • absolwenci młodzieżowych ośrodków wychowawczych i młodzieżowych ośrodków socjoterapii (do roku po opuszczeniu),
  • absolwenci specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych i specjalnych ośrodków wychowawczych (do roku po opuszczeniu),
  • matki przebywające w domach samotnej matki,
  • osoby młode opuszczające zakłady karne lub areszty śledcze (do roku po opuszczeniu).

UWAGA: Status na rynku pracy określany jest w dniu rozpoczęcia uczestnictwa w projekcie

Okres realizacji projektu: 01.04.2017 – 31.05.2018 r.

Do wyboru jedna z trzech opcji wsparcia:

Opcja 1:

  • Poradnictwo zawodowe, w tym utworzenie Indywidualnego Planu Działania (4 godz.)
  • Pośrednictwo pracy (do 5 godz.)
  • Szkolenie

Opcja 2:

  • Poradnictwo zawodowe, w tym utworzenie Indywidualnego Planu Działania (4 godz.)
  • Pośrednictwo pracy (do 5 godz.)
  • Staż 6-cio miesięczny lub Subsydiowane zatrudnienie

Opcja 3:

  • Poradnictwo zawodowe, w tym utworzenie Indywidualnego Planu Działania (4 godz.)
  • Pośrednictwo pracy (do 5 godz.)
  • Szkolenie
  • Staż 6-cio miesięczny lub Subsydiowane zatrudnienie

 

Uczestnicy projektu otrzymają pierwsze wsparcie w ciągu 4 miesięcy od dnia przystąpienia do projektu

W ramach projektu uczestnikom przedstawiona zostanie oferta indywidualnej i kompleksowej aktywizacji zawodowej, na którą składać się będzie:

1. Poradnictwo zawodowe (4 godz./osoba), w tym utworzenie Indywidualnego Planu Działania dla 60 osób

2. Pośrednictwo pracy (do 4 godz./osoba) dla 60 osób

3. Szkolenia (dla 50 osób)

  • Kierowca samochodu ciężarowego (20 osób) w tym Prawo jazdy kat. C + kwalifikacja wstępna przyspieszona (dla osób w wieku 21 lat) – 190h
  • Podstawy rachunkowości (10 osób) – 120h
  • Lakiernik w przemyśle drzewnym (10 osób) – 40h
  • Kurs kelnerski (10 osób) – 48h

Uczestnicy jako wsparcie towarzyszące otrzymają stypendium szkoleniowe w wysokości 6 zł brutto/godz., wyżywienie, zwrot kosztów dojazdu i/lub nocleg.

Szkolenia będą odpowiadały potrzebom pracodawców (udokumentowanych pisemnie), u którego dany uczestnik będzie odbywał staż/subsydiowane zatrudnienie i/lub podejmie zatrudnienie po zakończeniu udziału w projekcie.

4. Staże (dla 40 osób)

Realizowane będą 6-cio miesięczne staże u pracodawców, które mają służyć zdobywaniu lub uzupełnianiu doświadczenia zawodowego i umiejętności praktycznych w miejscu pracy bez zawierania stosunku pracy. Staże będą spełniały standardy określone w Europejskiej Ramie Jakości Praktyk i Staży. Odbywały się będą na podstawie umów zawartych z uczestnikiem i pracodawcą zawierających m.in. zobowiązanie do zatrudnienia i podjęcia pracy na okres co najmniej 3 m-cy po zakończonym stażu. Uczestnik przez okres odbywania stażu otrzyma stypendium w wysokości ok 1000 zł miesięcznie.

Pracodawca przyjmując stażystę otrzyma refundację kosztów wynagrodzenia opiekuna stażu w wysokości ok 240 zł/m-ąc

5. Subsydiowane zatrudnienie (dla 15 osób)

Subsydiowane zatrudnienie to forma pomocy finansowej dla pracodawcy stanowiąca zachętę do zatrudnienia, zakładająca redukcję kosztów ponoszonych przez niego na zatrudnienie pracowników. Pracodawca, który w ramach subsydiowanego zatrudnienia zatrudni w pełnym wymiarze czasu pracy na okres 6-ciu miesięcy skierowanych uczestników projektu, uzyska zwrot w wysokości 50% minimalnego wynagrodzenia za pracę brutto i składek na ubezpieczenia społeczne pracodawcy. Pracodawca będzie zobowiązany, do utrzymania zatrudnienia przez okres co najmniej 3 m-cy po zakończeniu refundacji.

Osoby, które spełniają kryteria uczestnictwa w projekcie „Oda do młodości II” i chcą wziąć w nim udział proszone są o wypełnienie formularza rekrutacyjnego i przekazanie go do biura projektu. Na ich podstawie utworzona zostanie lista uczestników projektu oraz lista rezerwowa.

Selekcja formularzy rekrutacyjnych prowadzona będzie oddzielnie dla osób biernych zawodowo i osób bezrobotnych. O kolejności na liście uczestników i liście rezerwowej decyduje suma uzyskanych punktów przyznanych na podstawie następujących kryteriów:

  • brak doświadczenia zawodowego: 4 pkt
  • niskie kwalifikacje (do poziomu wykształcenia ponadgimnazjalnego włącznie): 4 pkt
  • posiadanie doświadczenia zawodowego poniżej 1 roku: 2 pkt

W przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów pod uwagę zostanie wzięta kolejność zgłoszeń.

Uczestnicy zakwalifikowani do udziału w projekcie zostaną o tym fakcie poinformowani drogą pocztową, telefoniczną lub przez e-mail.

Uczestnicy projektu otrzymają wsparcie w ciągu 4 miesięcy od dnia przystąpienia do projektu.

Do pobrania

Formularz rekrutacyjny edytowalny

Biuro doradczo-szkoleniowe „APLIKON” Marcin Drewnowski

ul. Rynek Piłsudskiego 57, 18-200 Wysokie Mazowieckie
tel./fax 86 275 44 03; tel kom. 516 056 914

www.aplikon.com

ZAPYTANIE OFERTOWE nr 1/ZK/1.2.1/II/2017

w sprawie organizacji i przeprowadzenia szkolenia „Kierowca samochodu ciężarowego” w powiecie wysokomazowieckim

Biuro doradczo – szkoleniowe „APLIKON” Marcin Drewnowski ul. Rynek Piłsudskiego 57, 18-200 Wysokie Mazowieckie w związku z realizacją projektu „Oda do młodości”  dofinansowanego z Funduszy Europejskich zaprasza do udziału w postępowaniu ofertowym zgodnym z zasadą konkurencyjności dotyczącym organizacji i przeprowadzenia szkolenia Kierowca samochodu ciężarowego w powiecie wysokomazowieckim dla grupy 12 osób składającego się z modułów: prawo jazy kat. C i kwalifikacja wstępna przyspieszona.

ZAŁĄCZNIKI

Serdecznie zapraszamy do składania ofert.

ZAPYTANIE OFERTOWE nr 2/ZK/1.2.1/II/2017

w sprawie organizacji i przeprowadzenia szkolenia „Kierowca samochodu ciężarowego” w powiecie hajnowskim

Biuro doradczo – szkoleniowe „APLIKON” Marcin Drewnowski ul. Rynek Piłsudskiego 57, 18-200 Wysokie Mazowieckie w związku z realizacją projektu „Oda do młodości”  dofinansowanego z Funduszy Europejskich zaprasza do udziału w postępowaniu ofertowym zgodnym z zasadą konkurencyjności dotyczącym organizacji i przeprowadzenia szkolenia Kierowca samochodu ciężarowego w powiecie hajnowskim dla grupy 8 osób składającego się z modułów: prawo jazy kat. C i kwalifikacja wstępna przyspieszona.

ZAŁĄCZNIKI

Serdecznie zapraszamy do składania ofert.